Здоров'я Спорт Цікаві люди

Фітнес для обличчя

Марті Павлюк, інструктору з фейсбілдингу, зараз дуже  подобається власне відображення у люстерку, і найголовніше, з кожним днем – все більше. Їй пасує радість на обличчі. У чому причина усмішки  привабливої та впевненої жінки? Здебільшого особи прекрасної статі приховують таємниці молодості й краси, але Марта навпаки тішиться, коли розповідає свій  досвід.

“Два роки регулярної праці над своїм обличчям – і я задоволена результатом” – ділиться Марта при зустрічі. – Зараз ця робота вже стала способом життя, адже я є інструктором з фейсбілдингу”.

 Фейсбілдинг – це альтернативна та безпечна методика корекції зовнішності і ліфтингу шкіри обличчя. 

“Чого мені вдалося досягнути завдяки лицевим тренуванням та правильному догляду? Найперше,  довела свою шкіру (з 15 років проблемну) до такого стану, коли немає потреби щось маскувати. По-друге, вдалось «стерти» вертикальний міжбрівний залом, який мене дуже засмучував (бо надав виразу обличчя похмурості і напруженості). Ще, я скоригувала пропорції лиця, зробила риси більш виразними”.

Марта завжди із захопленням розповідає про улюблену справу, яку відкрила для себе випадково. “Хоча… Мабуть, нічого не є випадковим, – продовжує моя співрозмовниця далі. Я мала «внутрішній запит» і відповідь на нього прийшла зовні. Якщо конкретніше – побачила обличчя свого (зараз вже) наставника і вчителя Євгенії Баглик (автор лицевих тренувань, засновник Міжнародної школи фейсбілдингу) в одній  із передач і всередині все закричало «хочуууу спробувати!», «хочу виглядати як вона!».

Спробувала.

Відтоді Марта Павлюк товаришує із дзеркалом. Минуло два роки і тепер дівчина сама навчає інших фітнесу для обличчя.

Фейсбілдинг розпочинається з  розуміння. Не знаючи суті, можна «сіпати» м’язами у всі боки, і замість очікуваного результату бачити в дзеркалі нові заломи. Часто бачу такий «фейсбілдинг» в YouTube, який більше скидається на гримаси і мені страшно за тих, хто такими «тренуваннями» займається…  Маємо працювати з мімічними м’язами дуже обережно та компетентно. З розумінням того, в якому діапазоні скорочується кожен лицевий м’яз, який вектор його скорочення, де є «жорстка» фіксація (в кістку), а де «м’яка» (в шкіру). Також розуміємо, що на обличчі для нас дуже важливою є підшкірно-жирова клітковина, тому і темп тренування має велике значення (якщо працювати в надто швидкому темпі – можна занадто «зсушити» лице, зробити його «виснаженим»).

Важлива послідовність занять, їх регулярність. Без цього не буде результату. Щодо послідовності – рекомендується пропрацьовувати м’язи в тій послідовності, в якій вони розташовані на обличчі (одного дня в напрямку від чола до шиї, наступного дня – навпаки, від шиї до чола).

Головне правило – без фанатизму! Часто помічаю, що мої клієнти стараються «витиснути максимум», тобто десь прокладають паралель з тренуваннями тіла. Насправді ж сильніше (в плані амплітуди, наприклад) – не завжди краще, коли йдеться про тренування лицевих м’язів.

Ефект може вас здивувати – за 1,5-2 місяці тренувань. Перші результати є вже за 2 тижні роботи. Інколи навіть ці перші результати вже вражаючі (коли обличчя було в сильному гіпотонусі, провисло). Також завжди дуже швидко настає помітний результат на обличчях, схильних до набряків. Адже лицева гімнастика круто активізує лімфовідтік і кровообіг у тканинах. Ми ніби «масажуємо обличчя зсередини», масажуємо м’язами шкіру, даємо стимул судинам (бо ж судини проходять через м’язи і коли м’яз скорочується – то і кров та лімфа активніше рухаються судинами).

Фейсбілдинг  не для ледачих жінок. Хоча, головне – протриматися до перших видимих результатів. Після порівняння фото «до» та «після», лінь – як рукою знімає.

Альтернатива завжди є. Вибір за вами. Масаж – звісно чудова річ і він може посилити ефект від тренувань. Та я б говорила швидше не про альтернативу, а про взаємно підсилюючий ефект таких маніпуляцій (масаж – лицева гімнастика). Знаю, що є техніки масажу, де відбувається дуже глибоке пропрацьовування м’язів (мій косметолог називає такі масажі «фейсбілдингом для ледачих»).

Щодо підтяжок і уколів – нещодавно  ініціювала  цю тему на своїй сторінці у соцмережах.

Лицеві тренування є необхідними для тих, хто зібрався на кругову підтяжку чи хоче вводити філери в обличчя. Самі хірурги і косметологи рекомендують своїм пацієнтам перед проведенням таких втручань сформувати міцний м’язовий каркас, який зможе втримати додаткові об’єми (філери) чи закріпити ефект підтяжки (самі подумайте, який сенс підрізати і натягувати шкіру, якщо м’язи під нею в’ялі і вони продовжують стікати донизу).

Щодо ін’єкцій із препаратами ботулотоксину (Ботокс, Диспорт та ін.), які блокують нервово-м’язову провідність (іншими словами – паралізують м’яз) – я б відзначила наступне.  Плюси – ефект настає швидко, щось на кшталт омріяної «чарівної пігулки». Раз! – І чоло (очі, шия, зона над губою) гладенькі. Але, по-перше, такі ін’єкції здатні впливати лише на мімічні зморшки, наприклад з провислими (в народі «бульдожими») щоками вони нічого не вдіють. А, по-друге, є багато «але», їх можна наводити, та достатньо лише зрозуміти, що коли нервова провідність заблокована, то це впливає і на кровообіг в даній ділянці.

Якщо робити такі ін’єкції регулярно – шкіра набуває некрасивого землистого кольору, стає схожою на папірус, а м’яз, який постійно паралізований – поступово атрофується. Тобто на довгострокову перспективу – не найкращий варіант.

Фейсбілдинг не має вікових обмежень. На сьогоднішній день наймолодшій моїй клієнтці 22 роки, найстаршій – 70.

Найцікавіший клієнт – жінка, яка пережила інсульт. Ми «розворушували» їй половину обличчя, долали сильну асиметрію. Я ніколи не забуду тих емоцій, коли їй вдавалось знову смикнути вилицею чи підняти брову…

Чоловіки цікавляться фейсбілдингом не менше, ніж жінки. Це, власне, найбільш «чоловічий» спосіб тримати обличчя в формі, бо багато представників сильної статі вважають косметичні засоби, чи, тим паче, ін’єкції – чимось «не мужнім», не вартим їхньої  уваги. А от спорт для обличчя – те, що треба. Здорово, екологічно, сам бачиш, як все працює, ніяких тобі «чарівних» ефектів, все зрозуміло: даєш м’язу навантаження – він підтягується  і підтягує за собою шкіру, а ще – розслабляється завдяки тому, що тренування його «втомлюють», зникає гіпертонус, а це розгладжує мімічні зморшки.

Сьогодні тернополянка Марта Павлюк успішно продовжує улюблену справу в столиці, а наполегливих клієнток з інших міст навчає у скайпі. Вона радіє, коли бачить результат праці – це задоволені обличчя впевнених жінок.