Світське життя

З туристки у дружини… Історія кохання з першого погляду

Українці розкидані в  усьому світі. Одні вибирають проживання в Польщі, Канаді, чи США, інші їдуть на роботу в Італію або Португалію. Про те, чим  живуть наші, які відважуються на холодну і загадкову Норвегію, я розпитала в українки, яка проживає зараз в північному Королівстві, Анни Добровольської.

– Анно, розкажи як ти опинилась в Норвегії? Чим тебе захопив край нащадків вікінгів?

З дитинства мріяла тут жити. Мене захоплювали скандинавські легенди і мешканці цього куточка Європи. На свій день народження, у 35 років, зрозуміла, що час здійснювати свою давню мрію. Рік тому знайшла дешеві квитки на Wizzair і полетіла на вихідні, як звичайна туристка. Щоб не переплачувати за дорогі готелі, знайшла сім’ю, в якої могла орендувати ночівлю.  Це було норвезьке подружжя Торів. Вони – справжні нащадки вікінгів ( сміється). У них вдома я і познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком. Це було кохання з першого погляду. У вересні ми одружились і тоді я зрозуміла: «Аню, пора купувати теплий одяг».

– Ти знайшла ночівлю на Couchsurfing.com.  Розкажи детальніше про цю програму, яка змінила твою долю

Так, це дійсно програма, створена в Інтернеті. Реєструючись на сайті, можна подорожувати і не ночувати в стандартних готелях чи ходити нудними туристичними шляхами, а познайомитись з мешканцями краю, поспілкуватись, погуляти з ними чи  переночувати в їхньому домі.  Я особисто збирала рис з китайською родиною, коли була проїздом в Шанхаї,  смакувала знаменитим німецьким пивом з американцями на Октоберфесті. Коли ще жила в Україні, то у мене часто гостювали студенти з Польщі, Білорусі, Італії. Навіть японці були,  які зробили близько 400 фотографій з моєю родиною (сміється). Загалом Couchsurfing – дуже добра річ. Допомагає цікаво подорожувати світом. Ти приймаєш на ночівлю чи показуєш своє місто й можеш отримати послугу натомість. Головне правило – ночівля чи екскурсія мають бути безкоштовними.

Чим зараз займаєшся в Норвегії? І чи гостює у тебе зараз хтось з Каучсерфінгу?

Зараз вчу норвезьку мову і шукаю тут роботу. Щодо Couchsurfing – то не уявляю своє життя без цього навіть в чужій країні. Минулого тижня в нас гостювала дівчина з Польщі, вчора поїхали хлопці з України. Наступного тижня чекаємо родину з дітьми із Кореї.

– Ти згадувала, що  Скандинавія тебе вабила з дитинства. Які твої враження після першого року життя в іншій країні?

Якщо перед приїздом мені ця країна просто подобалась, я годинами розглядала фото з фьйордів і вивчала історії про вікінгів, то зараз я просто закохана в цей край. Мені подобаються ці вічно зелені ландшафти, милі дерев’яні будиночки і менталітет мешканців. Вони завжди гостинні, усміхнені і з радістю тобі допоможуть. Це дуже приємно, коли гуляєш вулицею і тобі всміхаються незнайомі люди.

– А як з погодою? Вже звикла до холодного клімату?

О, це ще один поширений стереотип про Норвегію. Насправді, тут не так вже й холодно. Часом падає дощ і на дворі похмуріше, але до цього звикаєш. Дефіциту сонця теж немає. Хоч в морі купатись я не рекомендую. Майже цілий рік воно дуже холодне.