Новини Подорожі

Усі дороги ведуть до Києва

Мабуть, кожен тернополянин декілька разів у рік відвідує Київ. У справах чи як турист, кожен з нас шукає зручний для себе маршрут. Це може бути поїздка автомобілем, потягом, автобусом чи навіть авто-стопом. Чим краще дістатись до столиці – питання завжди актуальне, тож ми підібрали для вас низку комфортних і бюджетних варіантів подорожі. 

Поїздка потягом.  Відтепер з Тернополя курсуватиме новий  потяг до Києва Інтерсіті 748.  Електропоїзд Škoda Wagonka – це шість двоповерхових вагонів, у якому 636 пасажирських місць.  Цей поїзд не новий, його почали експлуатувати ще в 2012.  Після довгого простою, Укрзалізниця ввела новий маршрут сполученням Тернопіль-Київ. Пан Андрій щотижня їздить до столиці і був одним з перших пасажирів нового рейсу: “Місця для пасажирів – сидячі, wi-fi відсутній, а година відправлення з Тернополя – незручна.” Новий інтерсіті відправляється з файного міста о 4:06 з прибуттям у Київ о 9:58. Ціна квитка в другому класі –  196 грн, у першому – 234 гривні. Варто зазначити, що окрім зупинок в обласних центрах, потяг зупиняється у невеликих містах: Козятині, Калинівці, Гнівані, Деражні та Волочиську. Максимально потяг розганяється до 160 кілометрів на годину. Та чи дістанемось ми до Києва швидше? Студентка Олена розповідає: “Виграш в часі – одна година. Плюсом є розвантаження звичайних потягів і зручний час відправлення саме з Києва. Єдине, що не сподобалось –  незручні місця, як для такої довгої подорожі. Перед лекціями хочу відпочити, а в цьому потязі  неможливо.” Отож, з комфортом і швидкістю – не все так однозначно.

Якщо ви  подорожуєте з Тернополя ввечері – є  рейс о 17:40 із зупинкою в Києві о 23:10. За квиток заплатите вже 236 гривень за місце у другому класі і 467 у першому. Крім того, залізницею курсують звичайні нічні потяги.  Наприклад, потяг №358 Рахів-Київ-Пасажирський, що відправляється з Тернополя о 23:44 і прибуває у Київ 06:18. Ціна квитка на плацкарт – вартуватиме 119 грн, купе – 192 грн. Ціни на потяг 081 Ужгород-Київ-Пасажирський, що виїжджає о 00:42 і приїжджає о 7:43: купе – 199 гривень і, люкс – 450 гривень.

Якщо обрати автобусне сполучення, квиток обійдеться дорожче – від 230 до 335 грн. У порівнянні з потягом, автобус програє в категорії “комфорт”. Час в дорозі – близько 8 годин, салон зазвичай переповнений, а більшість перевізників не мають wi-fi. Та якщо години сполучень потягів для вас незручні, з тернопільського автовокзалу є  рейси о 8:30, 16:30, 20:00, 22:20 та 23:30.

Ще одна альтернатива – знайти попутника на BlaBlaCar. Середня вартість попутки з Тернополя до Києва – від 200 до 300 гривень. Це чудова нагода зробити подорож комфортною і цікавою. Але  варто попіклуватись й про безпеку –  вивчити інформацію і відгуки інших користувачів про потенційного водія, заздалегідь сконтактувати з ним і максимально з’ясувати усі деталі.  У будь-якій поїздці, діловій чи туристичній – пріоритетною має бути не лише ціна й комфорт, а ваша безпека.

Якщо їхати автомобілем, то водій ризикує витратити доволі значну суму. Відстань між двома містами – 420 км.  При витраті пального 10 літрів на 100 кілометрів, власнику чотириколісника  на АЗС доведеться витягнути з гаманця в середньому 1160 гривень за А95, 1000 гривень за дизпаливо, 520 – за газ. Навіть якщо водій їхатиме з одним пасажиром (ціну можна буде поділити на двох), квиток на експрес в  другому класі та на автобус – коштуватимуть дешевше.