Новини Політика

На що витратять 9 мільйонів громадського бюджету?

Вже відомі проекти, які будуть реалізовані у 2018 році в рамках «Громадського бюджету». Підсумкове засідання Номінаційного комітету «Громадського бюджету» відбулося 9 листопада у Тернополі.

Усі обрані проекти будуть реалізовані у 2018 році. На втілення цих ідей виділили 9,4 млн гривень. Це 1% від бюджету розвитку міста. Кожен тернополянин міг проголосувати за один великий і один малий проекти. Усього – 43 громадські ініціативи. Жителі нашого міста обрали 7 великих, та 11 малих проектів.

Список великих проектів, які будуть реалізовані в 2018 році:

№1 Допоможи малюку народитися здоровим – 1106 голосів

№22 Пам’ятник вчителеві – 1003 голоси

№34 Кіномайстерня – 380 голосів

№32 Центр молодіжного дозвілля – 350 голосів

№67 Оновлення глядацького залу УД «Перемога» – 334 голоси

№19 Мультиспортивний майданчик для дітей та молоді «Чемпіон» – 282 голоси

№14 Розвиток та популяризація автоспорту, його виду – картинг – 258 голоси

Список малих проектів, які будуть реалізовані в 2018 році:

№68 Осередок Олімпійської боротьби UWW (United World Wrestling) – 307 голосів

№3 Реконструкція прибудинкової території “Панський дворик” (від старовинної назви б-ру Т. Шевченка) – 247 голосів

№64 Міжнародний “Мистецький фестиваль “Ї” – 2018 – 192 голоси

№16 Інтерактивні навчальні карти: Історія становлення території України, Історія Тернопілля, м.Тернополя – 182 голоси

№7 Придбання спецобладнання для Ресурсного центру підтримки ОСББ з питань чистої енергії – 140 голосів

№66 «Контейнери для благодійності» – 129 голосів

№50 Автоматизована система оплати за відвідування атракціонів в Парках Тернополя – 126 голосів

№12 Локація здорових людей – 125 голосів

№20 Ремонт та реконструкція комунального приміщення громадських організацій (вул. 15 квітня. 3) – 124 голоси

№47 «Ветерани – патріотам» – 117 голосів

№23 Встановлення вуличних спортивних тренажерів – 97 голосів

Процедура голосування за проекти була кількарівнева. «Проголосувати могли тільки мешканці Тернополя, які  прописані в місті, усі бланки виборців ретельно перевіряли», – розповідає начальник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ Тернопільської міської ради, Мар’яна Зварич. Запевняє, що уся система подачі проектів і голосування за них – були  прозорими.

Лідер серед проектів – «Допоможи малюку народитися здоровим», який набрав понад 1100 голосів. Його мета – придбання обладнання: апарат УЗД з доплером, фетальні кардіомонітори. Таким чином в Тернополі хочуть покращити якість діагностики ускладнень вагітності для своєчасного лікування.  Кошторис проекту – 990 000 грн. «Корисний та важливий проект для Тернополя. Інвестиція в майбутнє, адже якщо наші дітки здорові, то і ми щасливі і місто процвітає», – ділиться пані Тетяна.

Неоднозначні дискусії в соцмережах викликав інший проект – “Пам’ятник вчителю”. “Належна повага до професії вчителя і ще одна туристична родзинка міста” – аргументував автор. За встановлення пам’ятнику педагогам проголосувало 1003 людини, а на його реалізацію буде виділено 999 800 грн.  Така сума і така кількість голосів викликали обурення багатьох тернополян. Серед них – спортсменка та громадська активістка, Лілія Проць: “Сумніваюсь, що це привабить туристів. Нонсенс, що для поваги до вчителів – потрібен пам’ятник. Можна встановити пам’ятник, але не за мільйон гривень з бюджету. Є багато інших проектів, які можна реалізувати за ці гроші: наприклад, створити планетарій в Краєзнавчому музеї, який буде корисний для діток чи спортивний майданчик, що був би доступний кожному”. До слова, пані Інна Ч. так коментує  ситуацію: “Боюся, з таким ставленням до вчителів, яке є у значної частини громади, він буде постійно залитий фарбою чи ще якось сплюндрований. Дайте вчителям спокій нарешті… Пам’ятника вкрай не треба! Зневаги також”. Цей проект викликає багато запитань, адже в мережі ширяться чутки, що багатьох педагогів тернопільських шкіл агітували голосувати за встановлення пам’ятника. “При голосуванні, коли побачила кількість “за”, була шокована… Як на мене, популяризувати постать вчителя пам’ятник ніяк не допоможе! Потрібно батькам говорити дітям з повагою про вчителя, чиновникам оцінювати їх працю відповідною зарплатнею, а вчителям підтверджувати свій статус результатами роботи!» – каже Оксана С.

Від початку січня  і до кінця  грудня 2018 року – за цей час мали би організувати центр молодіжного дозвілля чи встановити спортивні тренажери на вашій вулиці . Не тільки автор відповідатиме за реалізацію свого проекту, у цьому його допомагатимуть компетентні відділи міської ради. Загалом, ідеї, які чекають на реалізацію – потребують детального вивчення. Чи усі громадські ініціативи втілять у життя, а які тільки залишаться проектами “на папері” – спостерігатимемо протягом наступних 59 тижнів.