Новини Світське життя

Драматургія “нижче пояса”

фото: Сергій Гіс

Гормон кохання,  або Тестостерон” сколихнув сцену тернопільського академічного обласного українського драматичного театру  імені Т.Г. Шевченка. Прем’єра відвертої комедії 18+ відбулась 19 листопада і зібрала аншлаг. Квитки розпродано миттєво. Афіша з напівоголеними героями зацікавила тернопільську публіку, але чи вдалося на сцені оголити почуття?

Ризикнув інсценізувати виставу польського драматурга Анджея Сарамоновіча, яка має другу назву “Ніжність”, тернопільський режисер, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила. Переклав п’єсу українською – письменник Олександр Ірванець.

Саме у виставі “Тестостерон” дуже просто, нестандартно, а часом й без цензури, роздумують про вічне: жінок, стосунки і секс. Цю комедію можна з легкістю порівняти зі звичайною чоловічою балачкою у сауні чи за чаркою.  Декорації, щоправда, інші,  замість лазні –  бенкетна зала. Замість звичайної гулянки – сценізоване весілля.

Ця історія – вибухова суміш з відвертих зізнань, спроби зрозуміти жінок, бійок і рок-н-ролу.  Герої намагаються з’ясувати чому зраджують жінки , шукають винних і  мікроскопічно досліджують характер та поведінку прекрасної половини людства. Правда, у цій виставі пані та панянки  представлені   не прекрасними, а навпаки – користолюбними й хтивими. Жінок на сцені не шукайте, історію творять семеро акторів, а саме: Олександр Папуша, Андрій Малінович, Євген Лацік, Роман Демчук, Максим Попович, Сергій Бачик, Ігор Наконечний.  Панянки, переглянувши цю відверту комедію, нарешті дізнаються: про що насправді перешіптуються чоловіки і якими вони їх бачать. Жарти, що лунали зі сцени, часто були примітивними і як кажуть “нижче пояса”, та й від них зала вибухала сміхом. Сценарій насичений вульгарними епітетами. Наші герої не раз випивали “на погибель всім зрадливим с***м”. Проковтнула публіка це все на “ура”, вкотре довівши, що розмови про секс, навіть у вульгарній , брутальній обгортці  продаються найкраще та завжди у попиті.

Варто додати і ложку меду в дьоготь: чудове музичне оформлення. Актори виконали вживу декілька композицій гурту “Друга ріка”, що  додало позитивних емоцій глядачам. Та кульмінаційний  “акцент” змусив глядачів завмерти  – герої таки зняли штани. 

“Історія – хороша, актори зіграли професійно, але подано трохи вульгарно. На мою думку, могла би бути краща розв’язка, адже початок був таким динамічним! А щодо овацій із залу – вони були в зв’язку з тим, що вистава нова. Афіші у Тернополі з напівоголеними мужчинами – зробили свою справу”- ділиться враженнями Ірина С.

Актори і режисери вийшли за шаблони і традиційний формат театру, до якого ми так звикли. Показали  щось нове, провокативне і про що в місті ще довго не стихатимуть розмови. З вистави ви точно почерпнете багато цікавих фактів: 70% жінок – зрадливі, що все в житті вирішує тестостерон і чоловіки й жінки – це яблука і банани, змішані в одному кошику. Вистава для усіх, хто не боїться відвертих розмов вголос і експериментів на сцені. Якщо ж слова “к**ва” чи “с*ка” вам ріжуть слух – купуйте квитки на “Сорочинський ярмарок”  у касі драмтеатру.