Головне

Подвійне Різдво

Офіційно святковим днем в Україні відтепер буде не лише 7 січня, коли Різдво відзначають християни східного обряду, але й 25 грудня, коли святкують християни західного обряду. А 2 травня, навпаки буде робочим днем. Як до цього ставляться самі українці? І чи побільшає тих, хто святкуватиме Різдво за Григоріанським календарем?

Христина, економіст, 23 роки: Хотіла б святкувати Різдво з усім світом. Це дивно відокремлювати: римо-католики вже відсвяткували, а православні і греко-католики ще постять. Та важко змінити дату – бо все своє життя святкувала саме 7 січня. Якщо ж конфесії будуть об’єднуватись у обходженні Різдва – я це підтримаю.
Віктор, студент, 18 років: Я не проти. Зайвий вихідний – завжди добре. Можна більше встигнути все зробити.
Юлія, дизайнер, 22 роки: Мені це подобається, адже тільки країни СНД святкують Різдво 7 січня. Було б круто, якби всі християни відзначали разом. Це атмосферніше і святковіше, на мою думку. Але в кожної української сім’ї свої традиції і багато хто вже звик святкувати у січні. Молодь  підтримує законопроект про вихідний день 25 грудня.
Тетяна, вчитель, 37 років: Позитивно, оскільки в Україні є багато римо-католиків і для них це важливо –  побути в цей час у колі родини.
Євген, юрист, 43 роки: Рада зробила все, щоб прийняти це правильне рішення найгіршим способом. Що спільного у Різдва і 2 травня? Тепер всі, хто невдоволений скасуванням дня праці (2 травня), пов’язуватимуть це з Різдвом за Григоріанським календарем. Якби лише додали вихідний 25 грудня – це сприйняли би позитивно всі.
Ольга, секретар, 46 років: Слава Богу, що тепер дійшло до розумів парламенту про це голосувати. Я тішуся з того, що буде можливість побувати на Різдво в костелі.
Тарас, кондитер, 40 років: Частина моєї родини – греко-католики, інша частина – римо-католики. Тож в моєму календарі і в моїй сім’ї – два Різдва. Дуже радію, що зможу святкувати Різдво цьогоріч зі своїми дітьми.
Юлія, торговий представник, 23 роки: Католицьке Різдво завжди привертає увагу навіть протестантів чи православних.  І вони зможуть приєднатися до нас.

Римо-католицький Єпископ Віталій Кривицький: “У багатьох наших вірян не було можливості цей день присвятити для Бога, для родини та долучитися до святкування Різдва Христового разом із своєю Церквою. Адже наразі для працівників не так просто вирішити це питання з роботодавцем. З іншого боку, дуже позитивним є те, що залишається також свято 7 січня, а не переноситься на 25 грудня, що не викликає якогось напруження поміж Церквами. Це вдале і правильне рішення — дати можливість кожній Церкві визначитися з часом святкування”.

Тож, кожен сам вирішує для себе, яку дату в календарі обвести червоним: 7 січня чи 25 грудня. Варто розуміти, що насправді немає такого поняття, як “католицьке Різдво” і “православне”. Є святкування за григоріанським стилем і юліанським. Тож, вішати конфесійні ярлики на це свято — та й взагалі на всі інші  — недоречно, адже 7 січня святкують не лише православні християни, а й греко-католики, а 25 грудня — це також важлива дата для більшості протестантів. Головне ж, Різдво у душі, чи не так?

Теги

Діана Гвоздь

Додати коментар

Натисніть тут, щоб опублікувати коментар